Oferta kursów

Techniki szycia bielizny

„Techniki szycia bielizny” to kurs wprowadzający do domowego szycia bielizny. Jest pigułką niezbędnej wiedzy, aby samodzielnie rozkoszować się tym fajnym i dość rzadkim hobby.

Zaczynamy od bardzo ważnych informacji na temat materiałów. Do szycia bielizny wykorzystuje się bardzo specyficzne materiały, nie są łatwo dostępne i trzeba umieć je wybrać. Dodatkowo poznacie dodatki krawieckie oraz akcesoria niezbędne w gorseciarstwie.

W kolejnym kroku zajmiemy się dostępnymi na rynku gotowymi wykrojami bielizny. Dowiecie się gdzie i jak je zakupić oraz jakie zmiany można wprowadzać, aby dostosować wymiar do siebie.

Jednym z trudniejszych kroków w szyciu bielizny jest odpowiednie dobranie rozmiaru fiszbiny oraz wielkości miseczki i obwodu. Dlatego podczas kursu wszystkie uczestniczki zostaną wymierzone i dobiorą odpowiednia fiszbinę.

Na koniec trochę ćwiczeń praktycznych, poznacie wszystkie niezbędne techniki, które umożliwią Wam samodzielne szycie bielizny w domu przy wykorzystaniu wyłącznie domowej podstawowej maszyny do szycie.


Powstała więc forma klasycznych majtek (BRIEF). Jest ona dostępna w trzech wysokościach (MINI to takie biodrówki, MIDI to standardowa wysokość majtek, które kończą się poniżej talii, oraz MAXI gatki z wysokim stanem do talii).

Aby wziąć udział w tym kursie musisz umieć: samodzielnie nawlekać nici w maszynie i obsługiwać maszynę, szyć różnymi ściegami, sprawnie i prosto. Reszty nauczysz się podczas kursu.

Czas trwania kursu zależy od Twoich umiejętności oraz szybkości pracy (jedni szyją bardzo szybko inni powoli). Orientacyjny czas trwania na grafice powyżej, ale nie obiecuję, że zajmie ci to właśnie tyle czasu.

Kurs można odbyć jako kurs indywidualny (praca tylko z instruktorem) lub w grupie. Aby odbył się kurs grupowy – musi zebrać się 6-8 osób zainteresowanych kursem. Koszt zajęć grupowych oraz indywidualnych znajdziesz w aktualnym cenniku. Na zajęcia indywidualne możesz przynieść także swoją maszynę do szycia i uczyć się na niej. To kurs odpowiedni także dla młodzieży powyżej 15 roku życia.

Jeśli jesteś zainteresowana lub zainteresowany – dzwoń 502 538 132. Ustalimy szczegóły oraz termin.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s