Bielizna

Kurs konstrukcji bielizny

Uszycie biustonosza wcale nie jest proste, tym bardziej że często do jego uszycia potrzeba ponad 30 części, ale wszystkiego można się nauczyć. Ale samo uszycie to nie wszystko. Potrzeba jeszcze mieć sporo wiedzy o materiałach i ich właściwościach, o modelowaniu i oczywiście o piersiach i ich budowie 😉 Jest jeszcze jedna rzecz, którą warto umieć: konstrukcja biustonosza czyli wykonanie wykroju.

Po super kursie szycia biustonosza na fiszbinie u Klaudii Prusińskiej jestem rządna dalszej wiedzy 😀 Całę wieczory przeszukuję internet szukając ciekawych blogów o tematyce bieliźnianej. Moja wiedza rośnie i rośnie. W międzyczasie pobawiłam się samodzielnie konstrukcją i wyrysowałam dwa kroje biustonoszy. Od dawna już marzyłam o kursie konstrukcji, ale zawsze na drodze coś stało.

Czasy pandemii i wielu ograniczeń okazały się dla mnie szansą na kurs on line. Tak oto udało mi się namówić kogoś wyjątkowego i pod okiem fachowca ćwiczyć 3 dni konstrukcje i modelowanie: Joanna Misztela

Tak oto przez 3 kolejne dni spotykałyśmy się on line. Ja rysowałam i rysowałam, modelowałam, zmieniałam, poprawiałam, wycinałam, sklejałam, słuchałam i słuchałam a Asia mówiła, tłumaczyła, opowiadała i pokazywała…… Efektem naszych zmagań był taki oto boski biustonosz!

Teraz podsumowując wszystko czego się dowiedziałam pracuję nad własnym wykrojem (według powyżej prezentowanego modelu) i to on będzie bazą do szytych przeze mnie biustonoszy. A oprócz tego lada moment pojawi się top bez fiszbinów…..

0 komentarzy dotyczących “Kurs konstrukcji bielizny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: