Kursy szycia w pracowni

3. Techniki szycia. Kurs szycia na maszynie dla początkujących w Płocku.

Po ukończeniu etapu pierwszego najlepiej od razu rozwinąć skrzydła i poznać Techniki szycia. Te zajęcia skierowane są dla osób, które nie są zupełnie początkujące, do tych którzy samodzielnie nawlekają maszyny, potrafią wyszyć serce na materiale przy użyciu maszyny, wiedzą co to ryglowanie i do czego służy pokrętła w maszynie. Być może masz już taką wiedzę bez kursu wstępnego w pracowni, wtedy polecam zacząć właśnie tu.

A zagadnienia tego kursu są na prawdę niezbędne. Bez nich Twoje szycie będzie byle jakie, nie będzie efektu wow, często staniesz w martwym punkcie, drobny kłopot zatrzyma cię i klops. Można tego wszystkiego nauczyć się samemu. Można także w sposób szybki i przyjemny opanować krawieckie triki podczas wspólnych warsztatów. Oprócz pomocy instruktora wspieramy się masą zdjęć i opisów na prezentacji, możesz robić zdjęcia aby móc poćwiczyć dodatkowo w domu.

Na początek tajna wiedza krawiecka: poznasz szwy zwykłe, nakładane, francuskie i bieliźniane, wpuszczane, obręby, plisy i lamówki. Przećwiczysz ich szycie na prostych brzegach, narożnikach oraz łukach. Na koniec test: wykorzystując dowolne zdobyte umiejętności i poznane techniki uszyjesz własne serwetki.

A potem omówimy najczęstsze problemy przy szyciu, z jakimi możesz się spotkać szyjąc samodzielnie w domu. Łamiące się igły, plączące nici, pętelkujące ściegi, rozchodzące ściegi, na wszystko jest jakaś rada. Potem przyjrzymy się materiałom trudnym, bardzo cienkim, lejącym i delikatnym oraz tym mocno uciągliwym. Zobaczysz, że i z nimi można sobie poradzić. Przeszyjesz szyfony i dzianiny, żeby je oswoić. A w ramach ćwiczeń uszyjesz prostą czapkę lub opaskę wykorzystując dzianinę jersey.

Cały kurs trwa 9 godzin. Zazwyczaj to trzy spotkania po 3 godziny.

Kurs można odbyć jako kurs indywidualny (praca tylko z instruktorem) lub w grupie. Aby odbył się kurs grupowy – musi zebrać się 6-8 osób zainteresowanych kursem. Koszt zajęć grupowych oraz indywidualnych znajdziesz w aktualnym cenniku. Wszystkie materiały są wliczone w cenę. Na zajęcia indywidualne możesz przynieść także swoją maszynę do szycia i uczyć się na niej. To kurs odpowiedni także dla młodzieży i dzieci powyżej 12 lat.

Jeśli jesteś zainteresowana lub zainteresowany – dzwoń 502 538 132. Ustalimy szczegóły oraz termin.

0 komentarzy dotyczących “3. Techniki szycia. Kurs szycia na maszynie dla początkujących w Płocku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: