Bez kategorii

Regulamin pracowni Pitu Pitu

Pracownia Pitu Pitu rządzi się swoimi prawami 😀 Nie jesteśmy typową szkołą uczącą zawodu krawca. W pracowni organizujemy wyłącznie kursy hobbystyczne, nasze warsztaty mają charakter spotkań towarzyskich, są miłym spędzaniem czasu połączonym z nauką sztuki szycia na maszynie na domowy użytek. Szycie na maszynie to bardzo przyjemne hobby – pozwala się zrelaksować, odstresować, pomaga nawet walczyć z depresją. Warto umieć szyć z wielu powodów.

Nie mniej – aby miło spędzać czas i przede wszystkim bezpiecznie – trzeba ustalić zasady pracy. Poniższy regulamin wprowadza takie zasady, przestrzeganie go sprawi, że zarówno uczestnikom jak i organizatorom miło i przyjemnie będzie płynął czas w pracowni.

Regulamin pracowni Pitu Pitu

aktualny na dzień 01.08.2020

 1. Pracownia kreatywna Pitu Pitu jest własnością firmy Domfort Sp. z o.o. Sp. K. z siedzibą w Płocku przy ulicy Czwartaków 22, NIP 774 323 86 65
 2. W pracowni odbywają się przede wszystkim hobbystyczne kursy szycia na maszynie, warsztaty rękodzielnicze oraz inne spotkania.
 3. W warsztatach może wziąć udział każdy, niezależnie od płci i wieku. Dzieci poniżej 8 lat w warsztatach uczestniczą pod opieką osoby dorosłej. Dzieci w wieku 8-15 lat mogą uczestniczyć w warsztatach organizowanych dla dzieci, młodzież zapisuje się na kursy wedle uznania (grupy dziecięce lub dorosłe).
 4. Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona. Jeśli chcesz uczestniczyć w spotkaniu – zarezerwuj miejsce. (telefon lub sms 502538132 lub wiadomość na fb). Rezerwacja jest bezpłatna. O przydziale wolnych miejsc na warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.
 5. Jeśli na warsztat zapisze się mniej niż planowana ilość osób – zajęcia mogą zostać odwołane. Taką decyzję podejmujemy dwa dni przed planowanym terminem. Dlatego nie zwlekaj z zapisaniem się na zajęcia do ostaniej chwili.
 6. Swój udział w warsztatach możesz odwołać. Jeśli przydarzyło się coś i nie możesz uczestniczyć – poinformuj nas o tym. Dzięki temu inna osoba będzie mogła wziąć udział.
 7. Warsztaty są płatne. Cena zależy od długości warsztatów, tematu oraz niezbędnych materiałów. Godzina zajęć grupowych kosztuje od 25zł/osoby do 40zł/osoby.
 8. Jeżeli nie chcesz pracować w grupie – zapytaj o kursy indywidualne. Godzina zajęć indywidualnych kosztuje 70zł za osobę (lub 100zł za 2 osoby, np. mama i córka). Preferujemy godziny przedpołudniowe.
 9. Za warsztaty możesz zapłacić:
  • Przelewem na konto (dostaniesz fakturę VAT): Domfort Sp. z o.o. Sp. k. ul. Czwartaków 22 09-410 Płock mBank S.A.PL 40 1140 2004 0000 3402 7738 9571 .
  • Gotówką na miejscu w pracowni Pitu Pitu (dostaniesz paragon)
 1. Jeśli udział został opłacony a ty nie możesz dotrzeć i poinformujesz nas o tym najpóźniej dwa dni przed rozpoczęciem zajęć – oczywiście zwrócimy ci całą wpłaconą kwotę. Jeśli coś Ci wypadnie w ostatniej chwili – poszukamy osoby na twoje miejsce i jeśli ją znajdziemy także zwrócimy ci całą kwotę (możesz także przysłać zamiast siebie dowolną osobę). Jeśli nie uda nam się znaleźć osoby na Twoje miejsce – niestety twoja wpłata przepadnie 😦
 2. Czasami zaplanowane warsztaty odwołujemy. Najczęściej wtedy, gdy jest bardzo mało chętnych. A czasami z przyczyn losowych. Wówczas dzwonimy lub piszemy sms o zmianie. W przypadku odwołania zajęć zwracamy wszystkie wpłaty lub ustalamy nowy termin, jeśli chcecie.
 3. Osobom zapisanym na kurs dzień wcześniej wysyłamy sms z przypomnieniem o zajęciach.
 4. Przygotowanie do zajęć:
  • przynieś wygodne obuwie na zmianę (w pomieszczeniu są wykładziny i konieczna jest zmiana obuwia ze względów higienicznych) koniecznie z twardą podeszwą (jeśli szpilka upadnie ci na podłogę, może ci się wbić w stopę). W przypadku braku obuwia trzeba szyć na boso.
  • przynieś wodę najlepiej w szczelnie zamkniętym bidonie lub butelce nie szklanej.
  • koniecznie zabierz dobry humor, bo ciężkim dniu wypij meliske przed przyjściem (meliske zaparzę także w pracowni, jeśli potrzebujesz 🙂 ). Szycie na maszynie sprzyja relaksowi, ćwiczeniu uważności, odstresowuje, poprawia nastrój, pomaga w depresji, daje satysfakcje i radość. Ale uprzedzam – zajęta głowa i stres utrudniają szycie, nic nie wychodzi, maszyna nie słucha, nawet nożyczki nie chcą ciąć….
 5. W pracowni jest wszystko potrzebne do odbycia planowanych zajęć (w tym: maszyny do szycia oraz akcesoria krawieckie). Jeśli chcesz możesz przynieść swoją maszynę, ale nie odpowiadamy za jej działanie. Podczas każdego warsztatu zapewniamy opiekę Instruktora.
 6. Zazwyczaj materiały potrzebne do szycia są na miejscu i są wliczone w cenę. Jeśli jest inaczej (np. przy szyciu odzieży) w opisie kursu jest informacja, o tym jaki i ile materiału trzeba zakupić we własnym zakresie. Jeśli chcesz przynieść swój materiał na warsztaty – przynoś! Nie obniża to jednak ceny kursu.
 7. Zawsze przed rozpoczęciem zajęć omawiamy zasady bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawidłowej obsługi sprzętów dostępnych w pracowni. Warunkiem udziału w zajęciach jest pisemna akceptacja regulaminu u zasad bezpieczeństwa.
 8. Zasady bezpieczeństwa:
  • nożyczki oraz wszystkie narzędzia ostre przenosimy ostrzem trzymanym w dół, zabezpieczonym. Nie wymachuj nimi!!! Możesz skaleczyć drugą osobę.
  • nożyczki krawieckie są bardzo ostre – materiał tniemy ostrożnie, trzymając palce w bezpiecznej odległości, materiał rozkładamy na powierzchni płaskiej
  • po włączeniu maszyny trzeba zachować skupienie i ostrożność. Jeśli masz ochotę na przerwę – wyłącz maszynę z prądu.
  • szyjąc na maszynie uważaj na palce. Przeszycie po palcu lub paznokciu bardzo boli. Gdy szyjesz – nie rozmawiaj, nie oglądaj się, nie patrz co robi sąsiadka. NIE SPUSZCZAJ wzroku z igły w maszynie. Jeśli musisz się podrapać po głowie – najpierw zatrzymaj maszynę.
  • szpilki i igły są ostre 😀 Nie wymachuj nimi, odkładaj zawsze do odpowiedniego pojemnika, pilnuj aby nie spadły na podłogę (możesz na nią nadepnąć). Wbijając szpilki w materiał zachowaj ostrożność. Nie pracuj z materiałem „na kolanach”
  • Zawsze wyjmuj szpilkę przed szyciem z materiału, aby nie przeszyć po szpilce. Przeszycie po szpilce lub innych metalowych dodatkach (np. suwak, zapięcia) grozi złamaniem igły, która może cię skaleczyć, lub wbić się w oko itp.
  • korzystając z żelazka zachowaj szczególną ostrożność. Żelazka używamy tylko we wskazanym miejscu, pojedynczo. Nie wolno żelazka przenosić, podnosić ani machać nim 😉
  • w pracowni nie wolno biegać, skakać, popychać się ani tańczyć itp. – w pracowni nie wolno spożywać posiłków. Jeśli potrzebujesz się napić – odejdź od włączonych do prądu urządzeń
  • zachowaj ostrożność na schodach!
 9. Szycie na maszynie jest czasami niebezpieczne….. Biorąc udział w warsztatach lub zapisując na warsztaty swoje dziecko musisz mieć świadomość pracy z ostrymi narzędziami (maszyny do szycia, nożyce, ostrza noży, igły, szpilki itp). Używając ich nieostrożnie lub niezgodnie z zasadami można spowodować wypadek (uczestnikom grożą wtedy urazy mechaniczne ciała lub twarzy: ukłucia, przeszycia, rany cięte, itp lub poparzenie gorącą powierzchnią żelazek). Decydując się na udział w kursie masz świadomość możliwość wystąpienia tych konsekwencji. Jeśli na skutek działań własnych lub cudzych wypadek przydarzy się Tobie lub Twojemu dziecku – bierzesz na siebie pełną odpowiedzialność za ewentualne negatywne skutki dla zdrowia i nie będziesz zgłaszać pretensji ani roszczeń do Pracowni.
 10. W pracowni rozmawiamy, śmiejemy się, żartujemy, poznajemy nowe osoby, opowiadamy sobie ciekawostki, dzielimy się wiedzą, zagadujemy sąsiadkę, możemy nawet śpiewać. Kłopoty zostawiamy przed drzwiami a tutaj odpoczywamy, relaksujemy się, wyciszamy, pozwalamy sobie na błędy, nie porównujemy się, pracujemy po swojemu i w swoim tempie, cieszymy się z efektów pracy, podziwiamy się i wspieramy. Ale zawsze zachowujemy ostrożność. W pracowni jesteśmy grupą. Nie ważne jest wyznanie, orientacja seksualna, płeć, przekonania polityczne, podejście do wychowywania dzieci, kolor skóry, długość włosów, wygląd, wykształcenie, umiejętności itp.
 11. W pracowni wszyscy jesteśmy „dobrymi znajomymi” i zwracamy się do siebie po imieniu. Pominięcie formy „proszę pani” ułatwia pracę i tworzy miłą atmosferę.
 12. Uczestnicy zabierają ze sobą po zajęciach wszystko, co własnoręcznie uszyli. Nie skończone prace można dokończyć w domu jeśli potrzebny jest instruktaż proszę piszcie przez FB).
 13. Na koniec zajęć każdy uczestnik jest zobowiązany do posprzątania swojego stanowiska pracy (odłożenie przyborów na miejsce, posprzątanie ścinków i nitek wokół maszyny i z podłogi) oraz wyłączenia maszyny.
 14. Jeśli świadomie i z premedytacją zniszczysz mienie pracowni poniesiesz odpowiedzialność finansową. Nie rzucaj więc maszynami, nie łam linijek itp. Pamiętaj, że gdy się złościsz i denerwujesz szycie nie wychodzi. Gdy coś nie wychodzi – lepiej zrobić przerwę i głęboko pooddychać 😀
 15. Podczas warsztatów robione są zdjęcia, czasami krótkie filmiki. Są one relacją z zajęć i udostępniane są na stronach Pracowni i w mediach społecznościowych z zachowaniem anonimowości. Nie wykonuję zbliżeń twarzy bez zgody. Zawsze pytam, kto z uczestników chce pokazać się na zdjęciu z efektem pracy. Grupowe Zdjęcia z zajęć pokazują uczestników z daleka.

W czasie pandemii Covid – 19 w pracowni zostały wprowadzone dodatkowe procedury bezpieczeństwa. Przeczytaj o nich tutaj

1 komentarz dotyczący “Regulamin pracowni Pitu Pitu

 1. Pingback: Procedury bezpieczeństwa na czas epidemii Covid-19 – Pracownia kreatywna Pitu Pitu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: