Bez kategorii

Procedury bezpieczeństwa na czas epidemii Covid-19

Czasy jakie są, takie są. Kiedyś (przed koronawirusem) było łatwiej i przyjemniej, nie myślałam o procedurach, dystansie społecznym ani dezynfekcji wszystkiego wokół. A teraz myślę……

Nie mnie oceniać czy koronawirus jest, czy go nie ma. Czy jest groźny czy wręcz przeciwnie. Czy to wielka ściema i spisek czy też duże zagrożenie dla naszego zdrowia. Ale wychodzę z założenia, że skoro nie mogę czegoś zmienić to muszę to zaakceptować i zrobić najlepiej jak umiem. Dlatego wraz z otwarciem pracowni wprowadzam „procedury covidowe”.

Przygotowałam je tak, aby zarówno Ci którzy się boją koronawirusa jak i Ci, którzy w niego nie wierzą czuli się w pracowni bezpiecznie ale i swobodnienie. Sprostać wymaganiom epidemiologicznym nie jest łatwo, ale damy radę! Warsztaty odbywać się będą tak, aby po ich zakończeniu nikt nie żałował swojego udziału i nie miał poczucia, że nie przygotowaliśmy wszystkiego najlepiej jak było można! Chociaż wykluczyć zakażenia koronawirusem (lub innym paskudztwem) nikt nie może.

Jednocześnie bardzo zależy mi na podnoszeniu jakości warsztatów i zadowoleniu moich klientów. Wprowadzając jakiekolwiek procedury nie mogę pozwolić na to, aby uczestnicy otrzymali mniej uwagi, mniej wiedzy, mniej pomocy. Pracujemy bezpiecznie i z głową na 100%.

Procedury bezpieczeństwa
w Pracowni Kreatywnej PituPitu

na czas epidemii Covid-19

W Pracowni Kreatywnej Pitu Pitu należącej do Lidia Jasińska-Pokorska z siedzibą w Płocku ul. Czwartaków 22 (zwanej dalej „Pracownią”) w okresie epidemii  COVID-19 obowiązują poniższe „Procedury Bezpieczeństwa”

Wszyscy pracownicy, współpracownicy oraz osoby korzystające z oferty Pracowni zobowiązani są do bezwzględnego ich przestrzegania i stosowania.

 1. Zmniejszamy ilość uczestników kursów aby zapewnić możliwość dystansu społecznego (maksymalnie 8 osób przy maszynach, podczas prezentacji i spotkań – maksymalnie 15 osób). Umożliwia wszystkim uczestnikom zachowanie względem siebie odstępu 2m.
 2. Wprowadzamy indywidualne kursy szycia na maszynie (jedna lub dwie osoby z jednego gospodarstwa domowego pod opieką instruktora)
 3. Likwidujemy do odwołania warsztaty dla dzieci poniżej 10 roku życia. Zamiast nich odbywać się będą rodzinne kursy szycia na każdym etapie zaawansowania (dla rodzica i dziecka). Rodzic zobowiązany jest do pomagania dzieciom przy nawlekaniu maszyn, wycinaniu itp. Dzięki temu minimalizujemy kontakt Instruktora z dziećmi uczestniczącymi w zajęciach.
 4. W Pracowni mogą przebywać wyłącznie pracownicy oraz uczestnicy zajęć.
 5. Ustalając terminy i godziny zajęć planujemy odpowiednio długie przerwy na wietrzenie sali i niezbędną dezynfekcję.
 6. Staramy się aby warsztaty odbywały się w jak najdłuższych odcinkach czasu bez przerw: Warsztaty kilkudniowe planowane są „dzień po dniu”, natomiast warsztatów kilkugodzinnych (np. 3 lub 4 godz.) nie rozdzielamy na dwa dni, odbywają się w jednym dniu. Chcemy w ten sposób zminimalizować możliwość zachorowania pomiędzy warsztatami.
 7. W czasie trwania zajęć (o ile pozwalają na to warunki atmosferyczne) pomieszczenie pozostaje otwarte aby umożliwić dopływ świeżego powietrza.
 8. Przy wejściu do Pracowni umieszczony jest pojemniki z płynem dezynfekującym, każdy uczestnik jest zobowiązany do dezynfekcji rąk.
 9. Konieczna jest zmiana obuwia przy wejściu do pracowni. Okrycia wierzchnie należy zostawić w szatni.
 10. W Pracowni obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa: poprzez założenie maseczki. Osoby ich nie posiadające nie będą mogły korzystać z oferty Pracowni. W trakcie pracy można je zdejmować stosując bezpieczną odległość od innych osób.
 11. Pracownicy zobowiązani są do szczególnego utrzymania w czystości ciągów komunikacyjnych, dezynfekcji powierzchni dotykowych: poręczy, klamek, włączników, blatów oraz bieżącej dezynfekcji toalet.
 12. Obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia i spożywania do Pracowni pokarmów i napojów (wyjątek stanowi napój we własnym pojemniku, można przynieść własny kubek, bidon, butelkę itp).
 13. Podczas zajęć uczestnicy nie mogą korzystać z przyborów, których używają także inni uczestnicy. Każdy uczestnik otrzymuje własny (podpisany) pojemnik na przybory, do którego odkłada używane przez siebie przedmioty. Także Instruktor zajęć używa wyłącznie własnych przyborów krawieckich. Uczestnicy zobowiązani są do dezynfekcji wszystkich używanych sprzętów na koniec zajęć.
 14. Instruktor zajęć jest zobowiązany do dezynfekcji rąk za każdym razem gdy pomagał w obsłudze maszyny uczestników zajęć.
 15. Podczas każdego kursu wprowadzona zostaje dodatkowa prezentacja multimedialna zawierająca filmy oraz zdjęcia poszczególnych etapów szycia. Pomogą one w minimalizacji kontaktu między instruktorem a uczestnikami zajęć zapewniając maksymalny dostęp do wiedzy.
 16. Każdy uczestnik zobowiązany jest do podania danych kontaktowych na wypadek stwierdzenia u któregoś z uczestników zakażenia SARS-CoV-2. Dane zbierane są w celu poinformowania o ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną i mogą być przekazane do miejscowej stacji sanitarno-epidemiologicznej.
 17. Pracownia zastrzega sobie możliwość przerwania zajęć jeśli u któregoś z uczestników zostaną stwierdzone niepokojące objawy lub symptomy mogące wskazywać na zakażenie koronawirusem, takie jak: gorączka, kaszel, duszności i kłopoty z oddychaniem, bóle mięśni i ogólne zmęczenie, stan podgorączkowy (temperatura ciała pomiędzy 37,2°C a 38°C). O takim przypadku zostanie powiadomiona miejscowa stacja sanitarno-epidemiologiczną.

1 myśl w temacie “Procedury bezpieczeństwa na czas epidemii Covid-19”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s