Harmonogramy

Harmonogram zajęć – sierpień 2020

Po baaaardzo długiej przerwie wracamy z organizacją kursów w pracowni Pitu Pitu. O zmianach pisałam w oddzielnym poście, odszukajcie je i przeczytajcie o nowym miejscu, nowych kursach i niezbędnych zmianach w przebiegu zajęć w związku z tym nieszczęsnym Covidem…..

W sierpniu w pracowni kilka nowych kursów. 5 sierpnia spotykamy się po raz pierwszy na nieuroczystym otwarciu…. Uroczyście i w dużym gronie się obecnie nie da, więc skromnym wspólnym szyciem powitamy nowe Pitu Pitu. Zapraszam wszystkich, którzy chcą się spotkać, razem ze mną rozpocząć nową erę w pracowni. Mam „stresa” nie powiem, dlatego proponuję luźne szycie tego, na co macie ochotę. Może kosmetyczkę, poszewkę, worek, może jakiś warsztat umknął wam i chcecie powtórzyć to, na co nie udało wam się dotrzeć. Każdy temat jest dozwolony. Zapraszam bardzo!

A po otwarciu proponuję kurs dla zupełnie początkujących: etap I. Opowiem jak wybierać materiały do szycia, żeby się nie zniechęcić, na co zwracać uwagę, czego unikać. Pokażę wam jakie dodatki krawieckie i jakie akcesoria są wam na prawdę potrzebne, co kupić trzeba, co się przyda a co nie jest wam potrzebne nic a nic. Poszyjemy odrobinę ręcznie, bo to także jest potrzebne jeśli zaczynacie przygodę z szyciem: jak zaczynać, jak kończyć szycie, jak przeciągać nitki, jak przyszyć guzik, jaki ścieg zastosować gdy trzeba coś podszyć ręcznie. A potem ruszamy w świat maszyn: poznacie ich typy, budowę, zasady użytkowania i konserwację. Nauczycie się nawlekać maszynę i poćwiczycie pierwsze szycie. Po tym kursie możecie zacząć samodzielne szycie w domu bez obaw, lub kontynuować naukę w pracowni na kursach kolejnych. Warsztaty trwają 8 godzin (12 i 13 sierpnia, po 4 godziny każdego dnia : 17-21), koszt to 220 zł. Ilość miejsc: 6

Wszystkim tym, którzy co nieco o szyciu juz wiedzą, którzy nie potrzebują podstaw, bo nawlec maszynę potrafią, może nawet mają własną w domu, zgromadzili już swój krawiecki niezbędnik i pragną więcej wiedzy i technik krawieckich zapraszam na Etap II czyli Techniki szycia. Omówimy najczęstsze problemy przy szyciu z jakimi spotykacie się szyjąc samodzielnie w domu oraz jak sobie z nimi poradzić. Przyjrzymy się materiałom trudnym, bardzo cienkim, lejącym i delikatnym oraz tym mocno uciągliwym, zobaczycie że i z nimi można sobie poradzić, poszyjecie trochę po szyfonach i dzianinach, żeby je oswoić. A w ramach ćwiczeń uszyjecie prostą czapkę lub opaskę wykorzystując dzianinę jersey. A potem wiedza krawiecka: poznacie szwy zwykłe, nakładane, francuskie i bieliźniane, wpuszczane, obręby, plisy i lamówki. Omówimy szycie prostych brzegów, narożników oraz łuków. Na koniec poćwiczycie zdobyte umiejętności i poznane techniki i uszyjecie własne serwetki. Warsztaty trwają 8 godzin (21 i 22 sierpnia, po 4 godziny każdego dnia : 17-21), koszt to 220 zł. Ilość miejsc: 6

Na koniec sierpnia zapraszam na kobiece szycie w kręgu „Darcie pierza”. Tym razem tematem będzie szycie topu na ramiączkach z delikatnych , lejących, kolorowych tkanin. Dostępne rozmiary wykroju 36-48 (jeśli potrzebujesz inny rozmiar – zapytaj). Spotkanie w atmosferze kobiecej, ładujemy baterie, wspieramy się, śmiejemy, dzielimy. I tworzymy! Warsztat zaplanowany jest 28.08 w godzinach 17-21. Koszt 130zł (materiał w cenie, jeśli chcesz możesz przynieść swój – zapytaj jaki).

Jeżeli czekacie na inne zajęcia – piszcie lub dzwońcie. To tylko propozycje dla was, ale zawsze możemy zmienić plan…. 😀

Pamiętajcie, że na każde zajęcia konieczna jest rezerwacja miejsca!!!!!

0 komentarzy dotyczących “Harmonogram zajęć – sierpień 2020

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: