Relacje z zajęć

PŁOCK SZYJE SZPITALNE PLUSZAKI – PODSUMOWANIE

Przez wiele miesięcy zastanawiałam się nad zorganizowaniem akcji charytatywnego szycia w Płocku. Myślałam i myślałam, szukałam i szukałam, bo to wcale nie było łatwe. Trzeba mieć pomysł, znaleźć miejsce, zorganizować materiały, przygotować akcesoria i maszyny do szycia. I chyba najtrudniejsze – poszukać osób, które będą chciały zaangażować się w taka akcję. 


Natchnęła nie grupa dziewczyn, którą możecie znaleźć na facebooku „Szyjemy dla dzieciaków z oddziałów szpitalnych” – https://www.facebook.com/groups/SDDZOS/

Grupa zrzesza dziewczyny z całego kraju, które organizują różne akcje szycia zabawek (ale nie tylko) dla dzieci ze szpitali. Piękna ta grupa jest 😀

Pomyślałam, że warto takie wspólne szycie zorganizować dla naszego płockiego szpitala.

Potem poznałam pana Adama z firmy Impall (https://impall.pl/ , http://szyjwdomu.pl/), która jest dystrybutorem maszyn do szycia firmy JUKI na Polskę. To cudowna firma, która bardzo bardzo chętnie wspiera fajne akcje w całym kraju. I tak oto miałam cel i maszyny. Potrzebowałam jeszcze kogoś.

I wtedy mój wzrok padł na Sandrę Panuś  (http://sandrapanus.pl/). Dziewczynę zawsze uśmiechniętą, odważną, otwartą, lubiącą działać i przede wszystkim cudownie ciepłą i taką kochaną.

A potem już razem poszłyśmy jak burza!

Nasza akcja została zaplanowana na dzień 2.03.2019 (sobota) w płockiej płockiej Galerii Handlowej Wisła (http://www.galeria-wisla.pl/). Ogromne podziękowania dla galerii – bardzo nas wspierali w organizacji, współpraca byłą przemiła i chętnie wrócimy do nich z kolejnym pomysłem.

W naszym przedwzięciu pomagali nam cudowni sponsorzy.

Salon kosmetyczny Nantes Płock (https://nantes-plock.pl/) ogłosił super akcję: przez tydzień od każdego zabiegu za minimum 100 zł – 10% przekazywali na zakup potrzebnych akcesoriów dla naszego wspólnego szycia. A do tego ufundował vouchery na zabiegi w salonie dla naszych wolontariuszek.

Duże wsparcie otrzymaliśmy od Niepublicznej Szkoły Podstawowej Cogito w Płocku – jedna z nauczycielek – pani Katarzyna Oziemblewska była dla nas dużym wsparciem organizacyjnym, pomogła nam także zorganizować potrzebne materiały. Część zakupiona została ze środków przekazanych przez szkołę a ogromną paczkę cudownych wzorów znakomitej jakości przekazała nam płocka drukarnia tkanin i dzianin CottonBee https://ctnbee.com Z tkanin tych cudownie się szyło, wzory cieszyły oczy wszystkich – i dorosłych i dzieci. 

Za projekt logo oraz plakatów odpowiadała Joanna Krysztoforska (http://janetjurki.pl/), wydrukowała je dla nas drukarnia Jantar (https://www.facebook.com/drukarniajantar24/http://www.jantar24.com/. Firma Blecrea (http://blacrea.pl/) wykonała dla nas wizytówki, na których każdy mógł napisać życzenia i przyczepić je do uszytej maskotki. Dostaliśmy vouchery na pizze do pizzerii Oliva (https://www.facebook.com/olivaplock/) dla 20 osób, które w dniu akcji uszyją jako pierwsze swoje maskotki a także aby nie opaść z sił cukiernia Ciuciubabka (https://www.facebook.com/CiuciubabkaCukiernia/) przyniosła nam 100 pączków dla uczestników!!

Nie mogłabym nie wspomnieć o osobach, które przyczyniły się do nagłośnienia akcji. Jakub Chonchera z Radio Eska Płock zaprosił nas do siebie, mogłyśmy opowiedzieć o akcji i zaprosić do wzięcia udziału słuchaczy. Swoich słuchaczy zaprosił także Michał Siedlecki z radia KRDP FM !

Swoim patronatem objął naszą akcję Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski, obiecał także, że przyłączy się do nas.

Mamy jeszcze dwie wspaniałe fotografki, które były odpowiedzialne za uwiecznienie wszystkiego na zdjęciach. Monika Górska (https://www.facebook.com/monikagorskaphotography/) oraz Stella Szczupakowska (https://www.facebook.com/StelliFotobiografie/)

0 komentarzy dotyczących “PŁOCK SZYJE SZPITALNE PLUSZAKI – PODSUMOWANIE

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: